معرفیِ کتاب (احکام اعتکاف) تالیف حجت الاسلام علیرضا محمدی نژاد

کتاب احکام اعتکاف به همت حجت الاسلام علی رضا محمدی نژاد به شیوه‌ای نوین با نگاه به نیاز معتکف به احکام، در قبل و حین اعتکاف، تدوین شده است. این اثر با بهره گیری از آخرین استفتایات مراجع بزرگوار تقلید و همچنین فتاوای رهبر معظم انقلاب گردآوری شده و به صورت خطابی جهت تدریس مبلغین همراه با ارایه نمونه ها و مصادیق کاربردی و مسابقه تنظیم شده است.

 

معرفی کتاب
کتاب در قالب هفت بخش برای تدریس در مراسم معنوی اعتکاف تهیه و تنظیم شده و البته به جهت ساده و روان بودن عبارات، برای تمامی معتکفان عزیز قابل استفاده می باشد. وجود جدول و نمودارهایی که در این کتاب گنجانده شده، باعث تسریع در فرایند یادگیری احکام می شود.

ویژگی های کتاب حاضر
1- انطباق با نظر سه تن از مراجع بزرگوار تقلید (آیات عظام: خامنه ای، مکارم و سیستانی)
2- تنظیم متن اصلی با فتاوای مقام معظم رهبری
3- تنظیم متن کتاب به صورت خطابی جهت تدریس مبلغین
4- بهره گیری از آخرین استفتائات مراجع بزرگوار تقلید
5- توضیحات نحوه بیان هر درس
6- ارائه نمونه ها و مصادیق کاربردی
7- مسائل ویژه بانوان
8- مسابقه احکام

 

کتاب احکام اعتکاف به شیوه‌ای نوین با نگاه به نیاز معتکف به احکام قبل، حین، و بعد از اعتکاف تدوین شده است. این اثر با بهره‌گیری از آخرین استفتائات مراجع بزرگوار تقلید و همچنین با محوریت فتاوای رهبر معظم انقلاب گردآوری شده است. کتاب «احکام اعتکاف» به صورت خطابی جهت تدریس مبلغان همراه با ارائه نمونه‌ها و مصادیق کاربردی تنظیم شده است.همچنین با توجه به تغییر برخی از فتاوای مراجع عظام در مورد مسائل اعتکاف سعی شده است که برای تدوین این کتاب به آخرین استفتائات مراجع تقلید دسترسی پیدا شود و براساس آن احکام مربوطه نوشته شود.

از ویژگی‌های این کتاب روان‌سازی متن آن است به گونه‌ای که اصطلاحات نامتعارف آن حذف و توضیحات بیشتری برای آن مطالب بیان شده است. در ویرایش‌های انجام شده و توضیحات بیشتری که در کتاب آمده است، رعایت امانت شده است؛ ضمن آنکه تا حد امکان به روان‌سازی متن توجه ویژه‌ای شده است. از دیگر ویژگی‌های این کتاب تنظیم مطالب آن براساس زمان‌بندی اعتکاف است؛ یعنی مطالبی را که معتکفین قبل از اعتکاف یا ابتدای آن باید بدانند در ابتدای کتاب آورده شده است و سایر مطالب پس از آن آمده است و همچنین احکام ویژه بانوان در قسمتی جداگانه از کتاب آمده است.

این کتاب «احکام اعتکاف به همت جامعه ایمانی مشعر به چاپ رسیده، در قالب هفت بخش تهیه در 8000 نسخه و در سال 94 به قیمت 7800 تومان به چاپ رسیده است.

 

برای خرید کتاب بر روی دکمه ی زیر کلیک نمائید.

خرید کتاب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.