عارف تقلبی (التزویر)

شاید کج فهمی از ماست: مگر نه اینکه در روایتی از امام صادق(علیه السلام) آمده است که: «الْإِيمَانُ عَمَلٌ كُلُّهُ». یعنی همة ایمان، عمل است، خوب او هم خیر سرش دارد عمل می کند؟!. اين هم عرفان است دیگر. بگردی شاید در لابلای روایات چیزی پیدا کنی. اینها از اسرار است. به قول آن آقا می گفت: خدا می داند اين را برای هیچ کس نگفته ام برای اولین بار است فاش می کنم، آقا خوب قدرش را بدان، اينها فیوضات نوريه است که فقط باید برای اهلش گفت … .

 

یک ساعتی با ریشش وَر می رود (شاید از اعمال مستحب است، آنهم با شانه ی چوبی)، شاید هم اُتو می کند نمی دانم، گردنش را هم طوری کج می کند که انگار از اول همینطور به دنیا آمده، پیشانیش را هم گاهی سمباده می زند، عطر و ادکلنش هم براه است، دعای سفره را هم حفظ است، داستان های مربوط به جن و ملک را هم خوب می داند، طی الارض و راه های پیمودن آسمان را هم با دقایقش تعریف می کند، با امام زمان عليه السلام هم انس دیرینه دارد، اهل صمت است، اصلاً سلام تو را هم با زور چواب می دهد، اگر هم به او سلام کنی اول با گوشه ی چشم به تو می نگرد و دیگر هیچ، مثل اینکه چشم برزخی هم پیدا کرده (از باب اینکه جواب سلام به کافر حرام است) انگشتر هم دارد، نه یکی نه دو تا، سه تا سه تا با نگین هایی که از دستش بیرون زده، تسبیح را هم که از دستش زمین نمی گذارد. راستی خواب هم تعبیر می کند. اصطلاحات را هم خوب می داند. همیشه هم آماده است از این وآن مُچ بگیرد تا فضلش را به رخ بکشد که فکر نکنی بی سواد است؛ خدا نکند پای منبرش بنشینی!. طوری مصادر جعلی و منحوت را ردیف می کند (نفس قدسیه الهیه ربوبیه زکیه جلیله)که نمی فهمی در آسمانی یا زمین.
بله بله شاید کج فهمی از ماست: مگر نه اینکه در روایتی از امام صادق(علیه السلام) آمده است که: «الْإِيمَانُ عَمَلٌ كُلُّهُ». یعنی همة ایمان، عمل است، خوب او هم خیر سرش دارد عمل می کند؟!. اين هم عرفان است دیگر. بگردی شاید در لابلای روایات چیزی پیدا کنی. اینها از اسرار است. به قول آن آقا می گفت: خدا می داند اين را برای هیچ کس نگفته ام برای اولین بار است فاش می کنم، آقا خوب قدرش را بدان، اينها فیوضات نوريه است که فقط باید برای اهلش گفت … .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.